پنج شنبه ١٦ مرداد
   
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سايت جديد دانشكده داروسازي چيست؟

عالي
خوب
متوسط
نظري ندارم

بخش امانت و مخزن

  پويايي هر كتابخانه مستلزم ارائه خدمات مناسب ، مداوم و روز آمد است. به عبارتي ديگر هويت هر كتابخانه نزد كاربران با ارائه خدمات آن شناخته مي شود. تمام فعاليت هاي كتابخانه (گزينش، فراهم آوري، سازماندهي و دسترس پذير كردن منايع ) در جهت ارائه خدمات به استفاده كنندگان كتابخانه است و بيشترين تبلور آن در قسمت امانت است. بخش امانت كتابخانه با استفاده از نرم افزار جامع کتابخانه ای امكان استفاده از منابع موجود و نيز جستجوي منابع از طريق موضوع، نويسنده عنوان و ساير مشخصات كتابشناختي به مراجعان ارائه خدمت مي كند. شيوه تنظيم كتابها در ابتدا براساس رده بندي كتابخانه ملی پزشکی آمریکا رده بندي NLMمی باشد . مخزن به صورت نظام قفسه باز طراحي شده. همه كتابها در كتابخانه به استثناء كتابهاي مرجع با در نظر گرفتن قوانين امانت  کتابخانه به امانت داده مي شوند.

مهمترين وظایف بخش امانت :

1-      امانت وعودت کتاب از طریق رایانه برای مراجعین

2-      جستجوی کتاب و اطلاعات کتابشناختی برای مراجعین و فایل و چک کردن کتب برگشتی در مخزن

3-      قفسه خوانی و برطرف نمودن اشکالات موجود در شماره کتب و مشخص نمودن کتب مفقودی

4-      تسویه حساب دانشجویان فارغ التحصیل

5-      ا رائه خدمات تمدید کتاب از طریق مراجعه مستقیم وتماس تلفنی

6-      ثبت نام کلیه دانشجویان ورودی در ابتداي هر ترم تحصیلی

7-      دریافت پیشنهادات و انتقادات مراجعین درباره نحوه سطح ارائه خدمات و بکارگیری آنها در حد امکان جهت بهبود کیفیت ارائه  خدمات.

 

نحوه امانت کتاب:

 دانشجویان می توانند در هر نوبت حداکثر 4 نسخه کتاب به مدت 15  روز و اعضای هیئت علمی هر نوبت حد اکثر 7 نسخه برای مدت 30 روز به امانت بگیرند، درصورتیکه  کتابهای متقاضی نداشته باشدبا توجه به موقعیت و نظر کتابدار بخش امانت قابلت تمدید خواهد بود .

 - مراجعین به کتابخانه در صورتی که منابع  کتابخانه ایرا که به امانت می گیرند موظف می باشند که در تاریخ  مقرر منابع به امانت گرفته شده  را به کتابخانه عودت نمایند. در غیر این صورت  مشمول پرداخت جریمه تاخیر خواهندگردید که به ازای هر روز تاخیرمبلغ2000  ریال برای کتب غیر مرجع و مبلغ   3000 ریال برای منابع مرجع خواهدبود.

 

 - اگر به هر دلیلی کتاب یا هر نوع مواد  کتابخانه ای  گم یا ناقص ( از قبیل پارگی، بریدن تصاویر، خش دار شدن یا غیر قابل استفاده نمودنCD ) شود،گیرتده موظف است عین آن را تهیه و در اختیار کتابخانه قراردهد.

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 376
 بازدید امروز : 261
 کل بازدید : 1522325
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.4130

تمامی حقوق سایت متعلق به دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی همدان می باشد

Copyright ©2012-2013 University of Medical Science of Hamadan